Slnko, plávanie v mori a kúpanie v bazéne s chlórovou vodou dali našim vlasom a pleti poriadne zabrať. Aj keď sme sa snažili pravidelne natierať si pokožku krémami či chrániť vlasy pred slanou vodou, leto si skrátka vybralo svoju daň. Riaditeľka Inštitútu zdravia a krásy FRAIS, MUDr. Vanda Przewlocka, PhD. nám poradila 5 tipov ako veľmi jednoducho a rýchlo pomôcť našim vlasom a pleti zregenerovať sa.

Prvá pomoc pre vaše vlasy

Aj keď sme si chránili vlasy klobúkmi a soľ sme z nich usilovne zmývali, po lete im treba dopriať poriadnu dávku starostlivosti. Veľmi kvalitnú a účinnú výživu im dodá vlasová mezoterapia. „Podstata zákroku spočíva v stimulácii vlasových korienkov a pokožky hlavy špeciálnymi preparátmi na zníženie vypadávania vlasov, podporu rastu nových vlasov, regeneráciu vlasových cibuliek, podporu mikrocirkulácie vlasovej pokožky a zlepšenie celkového stavu vlasov, “ vysvetľuje MUDr. Vanda Przewlocka, PhD. Pri vlasovej mezoterapii sa do pokožky hlavy aplikuje kyselina hyalurónová, zmes vitamínov, alebo krvná plazmu, ktorá má na vlasy vynikajúci revitalizačný účinok.

Hydratácia pleti kyselinou hyalurónovou 

O kyseline hyalurónovej a jej omladzujúcich účinkoch ste už určite počuli. Vedeli ste ale, že je najsilnejšou hydratačnou látkou v našom organizme? Má užasnú schopnosť viazať na seba vodu a preto sa využíva na hydratáciu pokožky tváre, krku či dekoltu. „Ošetrovaná oblasť sa najprv znecitliví anestetickým krémom. Následne vpravíme kyselinu hyalurónovú do pokožky špeciálnou aplikačnou pištoľou Vital Injector,“ uvádza riaditeľka Inštitútu zdravia a krásy FRAIS. Úplnou novinkou na Slovensku je mezoterapia Hydryal, ktorá je v porovnaní s klasickou mezoterapiou obohatená o mannitol. Tento veľmi účinný antioxidant je známy pre svoju schopnosť „zametať“ voľné kyslíkové radikály spôsobujúce rozklad buniek a starnutie kože. Mezoterapia je vhodná pre všetky typy pleti a dodá jej jedinečnú hĺbkovú hydratáciu.

Chemický peeling na nedokonalosti pleti

Chemické peelingy odstraňujú vrchnú poškodenú vrstvu pokožky, takže sa v priebehu niekoľkých ošetrení dosiahne krásne zjemnenie, farebné zjednotenie a zlepšenie vzhľadu pokožky, zmenšenie pórov, zmiernenie mastenia, čo predstavuje aj účinnú prevenciu tvorby akné. „Chemický peeling trvá iba niekoľko minút. Pokožku najprv vyčistíme, potom nanesieme roztok kyseliny ovocnej, ktorý necháme pôsobiť niekoľko minút. Na záver roztok zmyjeme,“ hovorí MUDr. Vanda Przewlocka, PhD. Celá kúra obnáša 5 až 7 sedení v 7-10 dňových intervaloch.

Laserom proti pigmentovým škvrnám a vráskam

Lasery majú v estetickej medicíne veľmi široké využitie. V súčasnosti je trendom predovšetkým frakčný CO2 laser, ktorý predstavuje modernú laserovú technológiu dermabrázie, čiže zbrusovania kožného povrchu. Frakčný Resurfacing sa odporúča všetkým, ktorých trápia nedokonalosti pleti ako pigmentové fľaky, výrazné vrásky a ochabnutá pleť. Pri zákroku dochádza k odparovaniu vrchnej vrstvy pokožky, avšak na rozdiel od starších prístrojov ostávajú medzi ultratenkými lúčmi lasera nepoškodené ostrovčeky kože, čo urýchľuje samotné hojenie pokožky. Pri zákroku sa odparia spolu s vrchnou vrstvou pokožky aj jazvičky a pigmentové fľaky. Po resurfacingu je pleť napnutá, bez povrchových vrások, zbavená hnedých pigmentácii a nerovností.

Fotoomladenie pleti

Ideálnym riešenením na omladenie starnúcej a slnkom poškodenej kože je 4D fotoomladenie. Ide o kombináciu liečby pulzným svetlom IPL a svetelnej LED terapie. IPL sa skladá z rôznych vlnových dĺžok na rozdiel od laseru, ktorý je monochromatický. Ošetrenie je jednoduché, nebolestivé, nemá žiadne vedľajšie účinky a jeho výsledkom je omladenie pleti. „ Okrem IPL je súčasťou fotoomladenia aj LED terapia, ktorá je bezpečná a efektívna pre všetky typy pokožky a predovšetkým bezbolestná. Procedúra je neinvazívna, aktivuje bunky kože pulznou nízko-výkonovou svetelnou energiou bez termického poškodenia,“ dodáva na záver MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.